چهارشنبه هیجدهم دسامبر  

ماه قبل نوشته ای داشتم که چند جمله اش را در زیر می بینیم:

(ششم نوامبر 2019) . ما بدلائل مختلف در حال کاستن از "طول و عرض" مسافرت های خود بوده و هستیم. که فهرست وار عبارتند از: بی علاقگی به پروازهای طولانی بخاطر خستگی. کم حوصلگی برای ایستادن در صف در فرودگاه و امثالهم. دلتنگی برای خانه و کاشانه پس از چند روز دوری (تعجب نکنید. تو این دنیا همه جور آدم پیدا میشوند!) .

مطلب تازه اینست که ما باز مرتکب این عمل شدیم! پریشب را در شهری بنام  Dana Point  در هفتاد کیلومتری جنوب اینجا گذراندیم. این شهرک که در ساحل اقیانوس آرام قرار دارد با تمام مزایای طبیعی و ساختگی که دارد و بویژه برای دین به حیوانات دریائی عظیم الجثه چون dolphins and whales  مشهور است، برای ما جذبه دیگری داشت، و آن وجود شهر در این ناحیه از جنوب کالیفرنیاست که شهر معروف Irvine  را هم با تعداد نسبتا زیادی ایرانی تبار، در خود دارد. این خاصیتش باعث شد که ما بتوانیم با نقشه قبلی یک تجدید دیدار کوچولو با چند دوست و آشنا فراهم کنیم. برای توصیح بیشتر، اول مقدمه ای از گذشته میآورم:

(29 جولای 2019) . ملاقات و تجدید دیدار "این عیالها" از 25 سال پیش شروع شد و منهم در اولین آنها که در شهر لاس وگاس بود حضور داشتم (برای فضولی!) هر سال حدود ده پانزده نفرشان بمدت سه چهار روز در یک شهری دور هم جمع میشوند و یادی از گذشته ها و البته صحبت از حال و آینده میکنند .

موقع نهار هفت نفر در یک سوپر مارکت/رستوران ایرانی در ارواین دور هم بودیم و در ضمن غذا خوردن کلی هم گپ زدیم. خوانندگان قدیمی تر لابد بیاد دارند که من هر وقت بخواهم از غذائی خوشمزه یاد کنم خورشت بادمجان را مثال می آورم. ولی باید اضافه کنم این سمبولیک است و غذاهای دیگری چون باقالی پلو و ماهیچه هم در آن ردیف قرار دارند. فرقش آنست که اولی را خود گاهی می پزم ولی دومی را ففط می توان در رستورانها بدست آورد. بهر حال جایتان سبز بود. اینهم جملاتی دیگر از گذشته:

(سوم ژانویه 2009) . گاه ها و سوپرمارکت های زیادی وجود دارند که یا در اصل ایرانی هستند و یا اینکه مخلوطی از ایرانی و خاور میانه ای. و در این جور جاها میشود از "شیر مرغ تا جان آدم" پیدا کرد . منتهی باید رفت دنبالش. نمونه های دیگرش عبارتند از انواع فر آورده های حیوانی از کله پاچه گرفته تا دل و قلوه تا . اجازه دهید یک مثال عجیب تری بیاورم و مرخص شوم: لیمو شیرین! بله فکر نمیکنم این لیمو را کسان دیگر اصلا بشناسند .

ایرانی ,دارند ,گذشته ,تجدید دیدار منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

یک پنجره برای من کافیست مرکز تولید، فروش، تعمیر و ارتقاء فلزیاب مستر آنلاین آموزش ترفند وکسب درامد قانون و مجازات در حقوق جمهوری اسلامی هیئت انصارالمهدی(عج) کاندیکا|دانلود آهنگ،فیلم،سریال،انیمیشن چگونه یک سایت آماده داشته باشیم؟ titi